Town Officers

Animal Control Officer

NameTitleTerm Expires

Animal Control Officer

Indefinite Appointment

Town Clerk / Tax Collector

NameTitleTerm Expires

Town Clerk/Tax Collector

May 2022

Bette Jane Riordan

Deputy Town Clerk

Indefinite Appointment

Deputy Tax Collector

Indefinite Appointment

Select Board

NameTitleTerm Expires

Chair

May 2020

Bill Stewart

Member

May 2021

Member

May 2022

Historic District Committee

NameTitleTerm Expires

Chair

May 2020

Elaine Nollet

Member

May 2022

Irene Bush

Member

May 2020

Peter Reed

Member

May 2022

Jeff Hughes

Member

May 2021

Judy Groppa

Member

May 2021

Kate Murray

Planning Board Representative

May 2022

Select Board Representative

May 2022

Treasurer

NameTitleTerm Expires

Treasurer

May 2020

Stephen Witt

Assistant Treasurer

Indefinite Appointment

Police Department

NameTitleTerm Expires

Chief

Indefinite Appointment

Derek Poirier

Patrolman

Indefinite Appointment

Cody Lightfoot

Patrolman

Indefinite Appointment

Matthew Tyler

Patrolman (PT)

Indefinite Appointment

Kevin McGee

Patrolman (PT)

Indefinite Appointment

Ryan Oliver

Patrolman (PT)

Indefinite Appointment

Road Agent

NameTitleTerm Expires
Steve Tabbutt

Road Agent

May 2020

Town Moderator

NameTitleTerm Expires
John Poisson

Town Moderator

May

Walter Liff

Assistant Town Moderator

Indefinite Appointment

Town Historian

NameTitleTerm Expires
James Cerny

Town Historian

Indefinite Appointment

Fire Department

NameTitleTerm Expires

Chief

Indefinite Appointment

Water Sewer Commission

NameTitleTerm Expires
Normand Houle

Chair

May 2021

Walter Liff

Member

May 2021

John Ireland

Member

May 2022

Richard White

Member

May 2022

Select Board Representative

May 2020

Planning Board

NameTitleTerm Expires

Chair

May 2020

Margaret Sofio

Member

May 2022

Kate Murray

Member

May 2022

Tom Hammer

Member

May 2021

Rich Landry

Member

May 2022

Lorne Jones

Alternate

May 2021

Bill Stewart

Select Board Representative

May 2021

Zoning Board of Adjustment

NameTitleTerm Expires
Todd Baker

Chair

May 2021

Mark Gardner

Member

May 2022

John Fitzpatrick

Member

May 2021

Rebecca Goldberg

Member

May 2020

Ben Lannon

Member

May 2021

Alyson Tanguay

Alternate

May 2021

Margaret Sofio

Planning Board Representative

May 2022

Conservation Commission

NameTitleTerm Expires
Conni White

Chair

May 2020

Vice Chair

May 2022

Beth Barnhorst

Member

May 2020

Rebecca Audet

Member

May 2022

Ron Pasqual

Member

May 2021

Brian Mack

Member

May 2021

Bill Marshall

Alternate

May 2021

James Rini

Alternate

May 2020

Brandon Tanguay

Alternate

May 2022

Bill Stewart

Select Board Representative

May 2021

Planning Board Representative

May 2020

Budget Committee

NameTitle Term Expires

Chair

May 2021

Michael Traister

Member

May 2020

Gary Rumph

Member

May 2022

Bill Stewart

Select Board Representative

May 2021

Dick Spaulding

School Board Representative

May 2021

Trustees of the Trust Funds

NameTitleTerm Expires
Laurie Chandler

Chair

May 2020

Timothy Driscoll

Treasurer

May 2021

Nancy Jackson

Secretary

May 2022

James Wilbur

Alternate

May 2022